InteShop

Integrator InteShop

InteShop to narzędzie pozwalające na integrację bazy produktowej AB z bazą produktową sklepu internetowego. W szybki i prosty sposób mogą Państwo:

 • wybrać kategorię produktów, które mają trafić do sklepu internetowego,
 • dodać zdjęcia, opisy, parametry produktów dostępnych w AB do swojego sklepu,
 • określić marże dla kategorii lub produktów dodawanych do sklepów,
 • automatycznie aktualizować ceny oraz stany magazynowe z tymi w AB,
 • składać zamówienia do bezpośredniej wysyłki z AB do klienta końcowego (dropshipping – ta opcja jest jeszcze w fazie testów).

Obecnie narzędzie pozwala na integracje z systemami sklepów: Shoper, ClickShop, Sklepicom. Docelowo chcemy aby wszystkie popularne systemy sklepowe miały możliwość integracji. Jeżeli posiadasz inny system sklepowy niż wymienione powyżej, prosimy o kontakt.

Jak zacząć?

Stworzenie integracji wymaga:

 1. Posiadania sklepu na określonym systemie sklepowym
 2. Podpisania aneksu na dostęp do protokołu XML (brak opłat za XML)
 3. Założenie konta na platformie InteShop.pl
 4. W przypadku gdy chcą Państwo wysyłać towar bezpośrednio z AB do swoich klientów należy podpisać aneks na zakładanie innych adresów dostawy. Aneks znajdą Państwo na stronie ABonline.pl zakładka Strefy dalej E-commerce, „pliki do pobrania”.

Test bez podpisywania aneksu. InetShop posiada darmowy okres testowy, który trwa 7 dni. Jeżeli chcą Państwa przetestować rozwiązanie nie posiadając jeszcze przyznanego dostępu do protokołu XML, przy rejestracji należy nie zaznaczać opcji „posiadam konto w hurtowni”.

Ile to kosztuje? 

Koszty w związku z integracją poprzez InteShop:

 1. Koszt sklepu internetowego – zależy od systemu, który Państwo wybiorą. W przypadku systemu Shoper jest to koszt od 26zł do 79zł miesięcznie, natomiast system PrestaShop jest darmowy. W zależności od umiejętności może pojawić się potrzeba pomocy informatyka przy instalacji.
 2. Koszt integracji poprzez InteShop to 89zł miesięcznie.
 3. Protokół XML – na potrzeby integracji poprzez InteShop dostęp jest darmowy.

Warto zaznaczyć, że w tym modelu integracji zarówno system sklepu jak i integrator InteShop to odrębne podmioty. AB w całym procesie odpowiada jedynie za udostępnienie protokołu XML.

Z kim się kontaktować?

Jeżeli chcą Państwo zintegrować swój sklep poprzez system InteShop prosimy o wiadomość na adres: szymon.szirch@ab.pl